A więc wojna! Punkt widzenia Rafała Ziemkiewicza

Gratka dla miłośników twórczości Rafała A. Ziemkiewicza. Właśnie ukazała się jego nowa książka „A więc wojna!”.

Książka “A więc wojna!”, która właśnie opublikował, dzięki wydawnictwu „Fabryka Słów”, Rafał Ziemkiewicz to zbiór felietonów, które: demaskują hipokryzję tzw. totalnej opozycji, i kpią z nieudolności aktualnie rządzących.

Autor, znany i ceniony publicysta, w ironiczny dla siebie sposób, tłumaczy i komentuje rzeczywistość oraz wyjaśnia zawiłe relacje z zagranicą.

„Dzieliłem się już z czytelnikami tą zuchwale, a nawet zarozumiale brzmiącą refleksją – czuję się, jakbym czytał własne powieści i opowiadania sprzed 20 lat.” – Wyjasnia Rafał A. Ziemkiewicz. – „Jest wszystko to, z czego konstruowałem przyszłościowe (wtedy) fabuły – i państwo islamskie, i „zielone ludziki” na Ukrainie, i Europy powolne się rozpadanie, i hybrydowy wymiar nowoczesnych wojen… Cóż, nie było trudno tego wszystkiego przewidzieć, wystarczyło tylko nie pozwolić sobie nałożyć na oczy, jak miliony przeżuwaczy, końskich klapek i różowych okularów.

Z poglądami Rafała A. Ziemkiewicza można się zgadzać lub nie. Budzą one emicje i kontrowersje. Jest jednak w jego felietonach wiele refleksji, które mają solidne uzasadnienie. Dlatego warto z książką „A więc wojna!” rozpocząć dialog.

Spojrzenie na otaczającą rzeczywistość oczami Rafała A. Ziemkiewicza, może śmieszyć, ale może też boleć.

Rafał Aleksander Ziemkiewicz jest dziennikarzem, publicystą, komentatorem politycznym i ekonomicznym. Jest też znanym pisarzem fantastycznonaukowym i działaczem fandomu. Współtwórca stowarzyszenia „Endecja”. Wydał 8 zbiorów opowiadań, 7 powieści, i 16 książek publicystycznych. Trzykrotnie wyróżniony nagrodą im. Janusza A. Zajdla (najważniejsza polska nagroda literatury fantastyczno-naukowej): za powieści „Pieprzony los Kataryniarza” (1995) i „Walc stulecia” (1998) oraz za opowiadanie „Śpiąca królewna” (1996). W 2001 roku otrzymał prestiżową Nagrodą Kisiela – wyróżnienie ustanowione przez Stefana Kisielewskiego pod patronatem tygodnika „Wprost”.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /BEJ/ 29.10.2018