40. rocznica urodzin Księżnej Kate

 

W ciągu kilkunastu lat stała się ulubienicą ludzi na całym świecie. Stanowi inspirację dla wielu kobiet, które starają się na niej wzorować. Jest ikoną stylu i przykładną reprezentantką rodziny królewskiej. Księżna Katarzyna kończy dziś 40 lat.

Catherine Elizabeth Middleton przyszła na świat 9 stycznia 1982 roku w Reading w hrabstwie Berkshire, w Wielkiej Brytanii. Jest najstarszym z trójki dzieci Carole i Michaela Middleton. Rodzice Kate poznali się pracując w branży lotniczej, a następnie w 1987 roku założyli działającą do dziś spółkę „Party Pieces” z wyposażeniem na przyjęcia okolicznościowe.

Kate od najmłodszych lat uczęszczała do prestiżowych szkół, m.in. z St. Andrew’s Prep School i Marlborough College. Ukończyła wydział historii sztuki na Uniwersytecie w St. Andrews w Fife. Tam też w 2001 roku poznała przyszłego małżonka, Księcia Williama. Para pobrała się 29 kwietnia 2011 roku i obecnie wychowuje wspólnie troje dzieci: księcia Jerzego, księżniczkę Karolinę oraz księcia Ludwika. Po zawarciu związku małżeńskiego z księciem Williamem Kate Middleton tytułuje się: Jej Królewska Wysokość Księżna Cambridge, Hrabina Strathearn, Baronowa Carrickfergus.

Jeszcze przed ślubem Kate Middleton z księciem Williamem, jej rodzina otrzymała herb. Widnieją na nim trzy żołędzie dębu, które są symbolem trójki rodzeństwa: Kate, Pippy i Jamesa. Żołędzie umieszczone są dwa nad i jedna pod złotą krokwią , nawiązującą do panieńskiego nazwiska matki Kate – Goldsmith. Do krokwi przylegają dwie linie odnoszące się do wzgórza z rodzinnej miejscowości Middletonów. Aktualnie herbem mogą posługiwać się: Kate, Pippa oraz James, a w przyszłości również potomkowie Jamesa.

Obecnie Ksieżna Katarzyna słynie z szerokiej działalności charytatywnej. Jest to związane z jej obowiązkami na królewskim dworze, jednak jej zaangażowanie wykracza jest znacznie większe. Księżna wspiera organizacje m.in. takie jak Room Art, National Portrait Gallery, East Anglia’s Children’s Hospice, Action on Addiction i The Scout Association, a także Natural History Museum, 1851 Trust, 100 Women in Hedge Funds Philanthropic Initiatives, Place2Be i SportsAid.

Agencja Informacyjna

 

Agencja Informacyjna, Kultura /NOW/ 09.01.2022

Źródło foto: Facebook