Ewelina Rubinstein: Kaktus zastąpi tradycyjną choinką? Korespondencja z USA

 

Brzmi absurdalnie, śmiesznie i głupio? W Polsce oraz w wielu innych europejskich krajach z pewnością tak, ale w Stanach Zjednoczonych to prawdziwy hit! Kalifornijscy sprzedawcy już zacierają ręce i zaczynają liczyć przyszłe dochody ze sprzedażny bożonarodzeniowych kaktusów.

Wszystko zaczęło się od artykułu, który pojawił się w najpopularniejszym dzienniku w stanie Kalifornia. „Los Angeles Times” na jednej ze swoich stron opublikował trzy zdjęcia kaktusów, który pierwszy z nich owinięty był w tradycyjny choinkowy  łańcuszek, drugi pokryty był sztucznym śniegiem, a trzeci przypominał postać św. Mikołaja. Na czubku kaktusa zawieszono bowiem czerwoną  czapę z białym pomponem, spod której to dostrzec mogliśmy duży, okrągły nos, a potem ramiona rośliny, które bardzo starannie owinięto w różnobarwne lampeczki.

 

Jak to bywa w Ameryce takie „nowości” , aby nie powiedzieć „dziwadła”, cieszą nie tylko dzieci, ale również i dorosłych.

 

– Myślę, ze to bardzo praktyczne rozwiązanie. Kaktus jest wpisany w krajobraz Kalifornii, więc nie widzę nic złego w tym, abyśmy w tym roku – zamiast jodły- postawili go obok świątecznego stołu. A kiedy skończy się Boże Narodzenie, wezmę łopatę i po prostu posadzę go na tarasie- mówi dla Agencji Informacyjnej James Brown, mieszkaniec San Diego.

 

 

Bonnie McCarthy, która w swoim artykule w „Los Angeles Times” nakłania Amerykanów do zmiany wystrojów wnętrz domów  w okresie trwania Bożego Narodzenia, w swoich propozycjach idzie nawet dalej:

 

–  Jeżeli nie obchodzicie Bożego Narodzenia – pisze- to nic nie szkodzi. Zamiast tradycyjnego drzewka postawcie w domu kolorowego kaktusa, a wtedy każda impreza będzie udana. Goście padną z podziwu i założę się o wszystko, ze po wyjściu od was od razu pobiegną do marketu, by kupić podobnego do swojego pokoju.

 

 

Sprzedawcy proponują sięgnąć jednak po sztuczne kaktusy. Są bowiem znacznie tańsze od tych prawdziwych, a poza tym przetrwają wiele świąt lub imprez.

Najczęściej Amerykanie wykupują te, które mają  około trzech metrów wysokości. Są  jednak tacy, którzy nie wyobrażają sobie kupna sztucznej rośliny. Wolą zapłacić więcej, mieć produkt nie tylko naturalny, ale przede wszystkim przyjazny ludziom i zwierzętom. Prawdziwy kaktus to żywa inwestycja w naturalnie elegancki wystrój domu, który z czasem będzie wyglądać coraz piękniej. Jednak duże kaktusy mogą być bardzo drogie i…klujące. Z pewnością łatwiej jest więc udekorować tradycyjną choinkę niż kaktusa. Mimo wszystko będzie taniej i jakoś tak bardziej tradycyjnie…

 

Agencja Informacyjna

Ewelina RubinsteinAgencja Informacyjna, 28.11.2019

 

 


Ewelina Rubinstein (Perry)

 – dziennikarka, pisarka, autorka wielu artykułów o tematyce społeczno-kulturalnej. W 2014 roku zadebiutowała mini-powieścią , dzięki której zdobyła uznanie wielu Czytelników. W 2016 roku ukazały się jej dwie kolejne książki (w tym „Jerozolima. Miasto Boga”), a w listopadzie 2017 roku reportaż „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”.W kwietniu br. nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się jej najnowsza publikacja, której jest współautorką. Jej teksty publikowane są także na łamach wielu ogólnopolskich, amerykańskich czasopism oraz portalach internetowych. Współpracuje z Telewizją Polską, ogólnopolską Agencją Informacyjną w Warszawie oraz z jedną z gazet z San Francisco. Wielokrotnie nagradzana i nominowana w krajowych konkursach dziennikarskich.

 

 

 

 

Related Post