Ewelina Rubinstein: Czy Rambo może jeszcze się podobać? (korespondencja z USA

 

To już pewne, że piąta część kultowego filmu akcji „Rambo” we wrześniu wejdzie do kin.

Jak podaje magazyn Screen Daily, w najnowszej odsłonie cyklu, Rambo zaszyje się na farmie w Arizonie, gdzie będzie walczył z zespołem stresu pourazowego. Kiedy córka jego wieloletniej przyjaciółki Marii zostanie porwana, bohater ruszy jej na ratunek. Wraz z dziennikarzem, którego przyrodnia siostra również zaginęła, będzie musiał poradzić sobie z kręgiem przestępczym zajmującym się handlem ludźmi w celach seksualnych.

„Rambo 5” to kolejna po „Rambo: Pierwsza krew” (1982), „Rambo II” (1985) „Rambo III” (1988) i „John Rambo” (2008) odsłona przygód legendarnego bohatera. Za kamerą nowego filmu stanął Adrian Grunberg („Dorwać gringo”), a scenariusz to dzieło samego Stallone.

***

 

 

Nie wiadomo, czy „Rambo V” stanie się kinowym przebojem, bo wydaje się, że lata aktorskiej świetności Stallone ma już za sobą…

Niektórzy jednak twierdzą, że powrót Johna Rambo to strzał w dziesiątkę. Tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes pokazał, jak wielu fanów ma 72-letni aktor. Światowe media piszą jednak nie tylko o festiwalu, ale także o pozwie, jaki wniósł Stallone przeciwko Warner Bros. Entertainment Inc. Według amerykańskiego czasopisma The Hollywood Reporter gwiazdor domaga się od wytwórni wypłaty prawie 125 milionów dolarów za udział w filmie „Człowiek- demolka” (1993 r.), w którym Stallone zagrał główną rolę. Na ekranie wraz z nim wystąpiły czołowe gwiazdy amerykańskiego kina, jak chociażby Sandra Bullock czy Denis Leary. Warner Bros. nie poczuwa się do wypłaty aktorowi żądanej sumy, bowiem- jak twierdzi – Stallone dostał to co mu się należy.

Jaki będzie finał sporu? Tego nie wiemy podobnie jak nie możemy przewidzieć zysków, jakie przyniesie „Rambo V”.

 

 

Agencja Informacyjna

Ewelina Rubinstein Agencja Informacyjna, 05.06.2019

 

 


Ewelina Rubinstein

– dziennikarka, pisarka, autorka wielu artykułów o tematyce społeczno-kulturalnej. Zadebiutowała mini-powieścią pt.: „Nina, prawdziwa historia”, dzięki której zdobyła uznanie wielu Czytelników. W 2016 roku ukazały się jej dwie kolejne książki (w tym „Jerozolima. Miasto Boga”), a w listopadzie 2017 roku reportaż „Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności”. Jej teksty publikowane są także na łamach wielu ogólnopolskich czasopism oraz portali internetowych. Współpracuje z Telewizją Polską oraz ogólnopolską Agencją Informacyjną w Warszawie. Wielokrotnie nagradzana i nominowana w krajowych konkursach dziennikarskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Post