30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków.

120 zawodników wzięło udział w 30. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków. Wystartowało w nim dwadzieścia zespołów z całego świata, w tym sześć z Polski.

Zawodnicy w dniach 2-6 lipca rywalizowali na trasie mierzącej 890 kilometrów, złożonej z pięciu etapów: Łódź – Sieradz (213,7 km), Zgierz – Kutno (148,0 km), Kielce – Radom (170,7 km), Skarżysko-Kamienna – Stalowa Wola (178,0 km) oraz Tarnobrzeg – Krosno (182,0 km).

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Estończyk – Norman Vahrta z zespołu “Cycling TARTU”. Vahrta wygrał trzy z pięciu etapów. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął po drugim etapie. Drugie miejsce w wyścigu zajął Polak – Patryk Stosz z “CCC Development Team”. Podium zamknął Holender – Jason van Dalen z “METEC – TKH”. W klasyfikacji zespołów najlepsza okazała się drużyna “Voster”. Klasyfikację młodzieżową wygrał Paul Taebling z “LKT Brandenburg”, a górską jego kolega z drużyny – Christian Maxmilian Koch.

Sponsorem oficjalnym wyścigu jest Bank Pocztowy.

“Bank Pocztowy od kilku lat wspiera organizację cieszących się już kilkudziesięcioletnią tradycją Międzynarodowych Wyścigów Kolarskich „Solidarności” i Olimpijczyków, dlatego tym bardziej nie mogło nas zabraknąć wśród sponsorów jubileuszowej 30. edycji Wyścigu”  – mówi Robert Kuraszkiewicz, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.